Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В українських судах в пілотному режимі розпочалася експлуатація підсистеми "Електронний суд".
Згідно з вимогами розділу XI Положення про автоматизовану систему документообігу суду, приймання та реєстрація надісланих до суду учасниками судового процесу процесуальних документів повинні здійснюватись з офіційних електронних адрес (Електронних кабінетів), які вони мають створити в Електронному суді, розміщеному за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua
Електронний суд дозволить подавати заяви, відправляти копії документів іншим учасникам судової справи, подавати процесуальні заяви та клопотання, а також отримувати судові рішення та інші електронні документи, повідомлення, повістки в суд, вести переписку з іншими користувачами.
Звертаємо вашу увагу, що відповідно до ч.6 ст. 6 ГПК України в обов’язковому порядку в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (ЄСІТС) свої офіційні електронні адреси реєструють адвокати, нотаріуси, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб’єкти господарювання державного та комунального секторів економіки.
Для доступу до системи потрібний електронний цифровий підпис, але, на щастя, його сьогодні уповноважені видавати не тільки державні органи, але і деякі банки (Приватбанк, УкрСиббанк, Ощадбанк).
Що дасть електронний суд юристам:
Що дасть електронний суд звичайним людям:
Система надає нам можливість швидко звертатись до суду (без витрат безцінного часу на поїздку в суд, очікування в черзі, мінімізує спілкування з працівниками суду у випадку гострої необхідності, коли кожна хвилина на вагу золота). Система надає можливість відслідковувати наявні у справі процесуальні документи, пропонує готові шаблони заяв до суду, а також надає можливість залучати необхідні додатки, сплачувати судовий збір".
Як користуватись
Для того, щоб скористатись даною системою, необхідно здійснити наступні дії:
Якщо Ви раніше не мали необхідності або можливості відкрити собі поштову скриньку на домені mail.gov.ua, саме час зробити це. оскільки без облікового запису (поштової скриньки) направляти та отримувати процесуальні документи ви не зможете.
Що для цього потрібно:
До слова, схожі системи вже давно діють у країнах ЄС.
У загальному доступі можна розглянути будь-яке клопотання сторони та рішення суду за цим клопотанням. при цьому, система запам'ятовує час вигрузки судового рішення і питання про "затягування правосуддя" відпадають самі собою.
Прес-служба суду