flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд ЄС зобов'язав Google видаляти застарілі персональні дані!

14 травня 2014, 16:57

 Суд ЄС зобов'язав Google видаляти застарілі персональні дані!

Європейський суд у Люксембурзі (вища інстанція суду ЄС, рішення якої не можуть бути оскаржені) зобов'язав інтернет-пошукові системи видаляти деякі посилання з результатів пошуку. Йдеться, насамперед, про застарілу і неактуальну інформацію.

Відповідне рішення Європейського Суду опубліковано на його офіційному сайті. Приводом для його ухвалення став випадок з громадянином Іспанії Маріо Костеха Гонсалесом, повідомляє РБК.

У 2010 р. Гонсалес подав у Іспанське агентство захисту даних (AEPD) скаргу на Google Inc. , Google Spain і видавничий будинок La Vanguardia Ediciones SL. Він звернув увагу на те, що за запитом його імені в Google пошукова система видала посилання на дві сторінки каталонської газети La Vanguardia, що датуються 1998р. і містять інформацію про те, що його будинок заарештований за борги.

Гонсалес вимагав видалити або приховати відомості, що відносяться до його персональних дані таким чином, щоб вони більше не з'являлися в результатах пошуку. За його словами, розгляд, пов'язаний з арештом майна, давно припинено, тому інформація La Vanguardia 16-річної давності втратила актуальність.

AEPD відхилило скаргу іспанця до газети, але зажадало від Google Inc. і Google Spain припинити індексацію зазначених сторінок. Інтернет-корпорація у відповідь подала позов відносно AEPD в Національний високий суд Іспанії, заявивши про незаконність рішення агентства. Іспанський суд направив серію запитів до Європейського суду.

Вчора Європейський суд постановив, що за певних обставин пошукові системи повинні видаляти посилання на веб-сторінки, які опубліковані третіми особами і містять інформацію, що відноситься до людини, на основі імені якої зроблений пошуковий запит.

Згідно з рішенням суду в деяких випадках пошукові системи повинні видаляти посилання навіть за умови, якщо інформація, на яку вони ведуть, є законною. Суд зазначає, що слід шукати справедливий баланс між інтересами користувачів і людей, які захищають свої персональні дані. Суд підкреслює, що видаленню підлягають неадекватні і застарілі дані, а також надмірні стосовно цілей, для яких вони одного разу були розміщені в Інтернеті.

Згідно з судовим рішенням, користувач, незадоволений інформацією, отриманою в результаті інтернет-пошуку, може звернутися безпосередньо до пошукової системи. Якщо компанія вважатиме зайвим видалення даних, громадянин ЄС має право оскаржити рішення компанії-пошукової системи в прокуратурі або в суді.


© Закон і Бізнес