flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

27 березня 2015 року у Великому залі Івано-Франківського міського суду відбувся круглий стіл у рамках ініціативи «Відкритий суд» на тему: «Оцінювання роботи судів Івано-Франківської області»

30 березня 2015, 15:07
      
 
27 березня 2015 року у Великому залі Івано-Франківського міського суду відбувся круглий стіл у рамках ініціативи «Відкритий суд» на тему: «Оцінювання роботи судів Івано-Франківської області»
      
     Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Івано-Франківській області спільно з Благодійним фондом розвитку України «ОРІЯНА», Громадською організацією «ЗАКОН І ПОРЯДОК» та групою «Судові інновації» розпочинає зовнішнє та внутрішнє оцінювання роботи судів всіх інстанцій та юрисдикцій Івано-Франківської області.
     В рамках реалізації даного проекту 27 березня 2015 року у великому залі Івано-Франківського міського суду відбулося засідання круглого столу у рамках ініціативи «Відкритий суд» на тему: «Оцінювання роботи судів Івано-Франківської області». В даному заході прийняли участь працівники Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області консультант судової статистики Гладуняк Ірина та консультант суду Нисімук Наталія.
       В засіданні круглого столу доповідачами були виконувач обов’язків начальника управління – Ігор Андрієчко; президент БФ «ОРІЯНА» ГО «ЗАКОН І ПОРЯДОК» - Володимир Турчин; судді апеляційного Андрій Малєєв та Оксана Меленко; спеціаліст з комунікацій Людмила Безусова-Попович; помічник судді апеляційного суду – Любомира Бойко та представники місцевих судів області.
      Нарада розпочалась з транслювання фільму «USAID» «Справедливе правосуддя».
      З вітальним словом до присутніх звернувся Володимир Турчин, який наголосив на важливості даного оцінювання задля зміцнення авторитету судової гілки влади в суспільстві. А також зазначив , що вплив, який зараз здійснюється на судову гілку влади є недопустимим.
      Далі слово було надано Ігорю Андрієчку, який зауважив необхідність подібних заходів як для судів, так і для користувачів судових послуг.
      «Окулярів, через які можна подивитися на суд, не існує. І методики оцінки, яких наразі чимало, є лише спробою зробити такі окуляри», - наголосив Андрій Малєєв.
      Повідомлення є цікавим, коли воно містить скандал. З цього приводу прес-секретар Апеляційного суду Івано-Франківської області зазначила: «У новинах не скажуть, що 50 тисяч літаків піднялись у повітря і успішно сіли, у новинах напишуть про той, що розбився. Те саме з судом». Людмила Безухова-Попович вважає, що суди мають проявляти ініціативу у поширенні позитивної інформації щодо їх діяльності та формуванні громадської думки під знаком «плюс».
      Як зазначив Володимир Турчинов, мета даного проекту полягає у сприянні вдосконаленню функціонування судів завдяки урахуванню очікувань та громадської думки відвідувачів, шляхом проведення опитування громадян з використанням карток громадянського звітування (КГЗ).
     Протягом квітня-травня 2015 року спеціально підготовлені волонтери проведуть опитування відвідувачів безпосередньо у приміщеннях місцевих судів Івано-Франківської області. На основі отриманих та проаналізованих даних будуть розроблені і презентовані рекомендації щодо вдосконалення роботи судів. Експерти підкреслили, що такі рекомендації не слід сприймати за критику, а вважати інструментом для покращення роботи суду.
      Організатори зауважили, що основна відмінність цього опитування від соціологічних опитувань полягає в тому, що вказане дослідження повинно виявити думку тих осіб, які безпосередньо взаємодіють із судами – беруть участь у судових процесах. Таким чином результати програми будуть найбільш об’єктивно відображати ефективність організації роботи суду.
    Методологія КГЗ є простим, але потужним механізмом налагодження зворотного зв’язку та отримання відгуків, одним із підходів до вивчення якості роботи державних установ, у тому числі й судів, з точки зору безпосередніх користувачів їхніми послугами. Вказана методологія дає можливість покращити взаємодію між судами та громадськістю, проводити відкрите і активне обговорення діяльності судових установ, а також допомагає виявити недоліки і розробити план дій з їх усунення. Крім того, врахування судом думки громадян сприяє підвищенню довіри до судової системи.
      За результатами семінару учасники даного проекту покращили свої знання та навички з методології КГЗ та застосуванні її в оцінюванні функціонування судів, також ознайомилися із інструкціями з виконання проекту за фінансової підтримки проекту USAID «Справедливе правосуддя».