Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Доповідь – це шанс обвинуваченого розповісти свою історію перед тим, як суддя призначить йому покарання або звільнить від покарання чи відповідальності. Суддя під час розгляду справи більше дізнається про обвинуваченого і краще розуміє обставини, через які особа потрапила до суду.
Досудова доповідь готується на вимогу суду з метою забезпечення інформацією, що характеризує обвинуваченого, а також прийняття судового рішення про міру покарання представником уповноваженого органу з питань пробації.
Обвинувачений повинен отримати повідомлення про необхідність зустрічі з працівником пробації для проведення розмови з метою підготовки доповіді. Під час розмови працівник пробації дізнається від обвинуваченого про його особисте життя, повсякденну поведінку, навчання, роботу, стосунки з друзями та однолітками. Також можуть обговорюватись окремі події, що стосуються правопорушення, в якому особу звинувачують. Працівник пробації є незалежною, неупередженою особою, який готує доповідь та представляє її в суді за попереднім викликом суду.
Якщо суд визнає провину, то обов’язково зважатиме на інформацію, зазначену в доповіді. Це допоможе визначити міру покарання, яка відповідатиме серйозності скоєного правопорушення.
Досудова доповідь складається щодо особи, обвинуваченої у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, чи тяжкого злочину, нижня межа санкції якого не перевищує п’яти років позбавлення волі. Доповідь щодо неповнолітнього обвинуваченого віком від 14 до 18 років складається незалежно від тяжкості вчиненого злочину, крім випадків, передбачених законом.
У Порядку складення досудової доповіді затвердженого наказом Міністерства юстиції України 27 січня 2017 року № 200/5, зазначена більш розширена інформація щодо підготування доповіді.
Головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю Ірина Гладуняк