flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Синдром "професійного вигорання"

05 липня 2019, 08:12

Синдром "професійного вигорання"

      Вчора, 03 липня 2019 року в приміщенні Коломийського міськрайонного суду проведено тренінг на тему: "Профілактика та подолання синдрому професійного вигорання».

Тренінг провела психолог Уляна Ошитко, яка зосередила увагу суддів та працівників на загальних навчальних цілях заходу та звернула увагу слухачів на застосування правил поведінки працівників апарату суду під час виконання ними своїх професійних обов'язків.

     Варто зазначити, що тренінг «Запобігання професійному вигоранню», сприяв відпрацюванню набутих первинних навиків з протидії професійному вигоранню суддів та працівників апарату суду.         

   Цей тренінг дав можливість учасникам отримати досвід застосування певних психологічних засобів саморегуляції власним психоемоційним станом, ефективно і плідно адаптуватися до складних умов та обставин не лише на роботі, а й в особистому житті, запобігати емоційному виснаженню та конструктивно долати стрес, використовуючи основні методи профілактики синдрому професійного вигорання.

      Значну частину заходу було приділено виконанню практичних вправ та обговоренню ситуативних завдань. Практичні завдання на визначення психічного рівня та діагностика рівня емоційного вигорання викликали інтерес та захоплення учасників тренінгу.

     Також психолог наголосила, що робота у суді - це постійне випробування на професійну майстерність та людську мудрість та вдале вирішення конфліктних ситуацій. У зв'язку із цим у працівників суду, як правило, відбувається накопичення негативних почуттів, емоційна та фізична втома. Актуальність даної проблеми зумовлена її негативним впливом на ефективність роботи, настрій та самопочуття особи, а також спрямована на мобілізацію внутрішніх сил організму для подолання «професійного вигорання».

      Рідше емоційно вигорають оптимістичні життєрадісні люди, які вміють успішно проходити життєві непорозуміння, вікові кризи; ті хто займає активну життєву   позицію та особи які шукають творчий підхід при зіткненні з тяжкими життєвими обставинами.

      Є багато способів припинити емоційне вигорання, зокрема: розвивати інші інтереси, не пов'язані з професійною діяльністю;  вносити різноманіття у свою роботу; слідкувати за своїм здоров'ям, дотримуватись режиму сну та харчування; бути відкритим до нового досвіду; навчитись не поспішати і давати собі достатньо часу для досягнення позитивних результатів у роботі та житті; читати не тільки професійну, а й іншу хорошу літературу; приймати участь у семінарах, конференціях, круглих столах, де є можливість зустріти нових людей та обмінятись досвідом.

     Пам’ятайте, що подібне притягує подібне: чим ми цей світ наповнюємо через думки, емоції, вчинки, те до нас і повертається. Як говориться у відомій приказці: «Що посієш, те й пожнеш».

     Колектив Коломийського міськрайнного суду щиро вдячний психологу Уляні Ошитко за цікавий та насичений тренінг. Віримо, що незабаром зустрінемось знову і такі зустрічі стануть традиційними .